Welkom op de nieuwspagina van parochie Lumen Christi

Hier vind u alle nieuws van de parochie Lumen Christi én van de locaties

Pinksteren 2018: Maak ruimte voor de Geest

Hoe vieren en beleven we anno 2018 het Pinksterfeest? Wat is er nog over van de prachtige gebeurtenis die plaats vond in Jeruzalem zo’n 2000 jaar geleden, waarover het Boek Handelingen ons vandaag verhaalt? Het feest van de grote verbroedering in de smeltkroes van...

Lees meer

Wandel de ochtend tegemoet

Velen van ons hebben een liefde voor alles wat groeit en bloeit. De natuur is een plek om op adem te komen, een plek om de zon te voelen, het water aan de planten te geven en de wind door onze haren te laten waaien… We wandelen deze morgen door het Arboretum “Poort...

Lees meer

Katholikentag in Münster overweldigend!

Zoek Vrede! Een beter thema had het centrale comité van de Duitse katholieken (ZdK) voor deze 101e “Katholikentag” niet kunnen kiezen. Actueler kan niet. Overal in de stad Münster was dit zichtbaar. Het Huis van Spiritualiteit (Lumen Christi) heeft een dagreis...

Lees meer

JAARLIJKSE BEDEVAART KEVELAER

Vorig jaar nog werd het 375-jarig bedevaartjubileum in Kevelaer gevierd. Op 1 juni 1642 werd het kleine Mariaprentje, dat uit Luxemburg stamt, in het wegkappelletje op de heide van Kevelaer geplaatst. Dit is waar nu de Kapellenplatz in Kevelaer is. Sindsdien wordt er...

Lees meer

7e Zondag van Pasen Wezenzondag

Hoe moet het toch verder wanneer een jonge moeder of jonge vader wegvalt uit een gezin? Je moet er niet aan denken op deze Moederdag, hoezeer zij op zo’n dag gemist wordt door de kinderen die haar nog zo nodig hadden. Om maar niet te denken aan jonge kinderen die hun...

Lees meer

Hemelvaart van de Heer: Trek je eens terug

Het valt niet altijd mee om iets dat je hebt opgebouwd los te laten, op te geven achter te laten of er afstand van te nemen. Hoeveel boeren en zakenmensen vinden het niet moeilijk om een stapje terug te doen wanneer hun zoon of dochter de boerderij of de zaak...

Lees meer

Eerste Heilige Communie

Zondag 3 juni a.s. ontvangen 33 jongens en meisjes uit de Lutte voor de eerste maal het sacrament van de Eerste Heilige Communie. De feestelijke viering begint om 09.00 uur in de Plechelmuskerk in de Lutte en word voorgegaan door pastoor Munsterhuis. De communicantjes...

Lees meer

Actie kerkbalans 2018

Het landelijk thema voor de actie kerkbalans 2018 is: ”Geef voor je kerk” We kunnen ons als locatiebestuur gelukkig prijzen dat een groot aantal personen uit De Lutte een financiële bijdrage doen in het kader van de actie kerkbalans. Een welgemeend dank u wel daar...

Lees meer

Kunst in de St. Nicolaas

Op gezette tijden zullen wij aandacht besteden aan kunstwerken die in onze kerk te bewonderen zijn. Schilderijen, beelden en ramen zullen specifiek onder uw aandacht worden gebracht en waar mogelijk in detail toegelicht. Mariakapel Meimaand, Mariamaand. Achter in de...

Lees meer

Mariaprocessie wordt “STILLE TOCHT”

Jaarlijks wordt er in Langeveen op de laatste zondag in mei een Mariaprocessie gehouden. Deze traditionele Mariadevotie wil men graag in stand houden, maar ook nieuw leven in blazen en daarvoor is modernisering en vernieuwing nodig. Dit jaar wordt er niet meer de...

Lees meer

Locatie nieuws

Koninklijke onderscheiding Wij willen Hennie Rolink hartelijk feliciteren met zijn koninklijke onderscheiding die hij ontvangen heeft op 26 april jl. Een prachtige onderscheiding voor het vele vrijwilligerswerk! Klinkers kerkhof De vrijwilligers van de kerkhofploeg...

Lees meer

Dirigente Kinderkoor

Tot onze grote spijt heeft Milou Pasveer, dirigente van het kinderkoor, laten weten te gaan stoppen. Persoonlijke overwegingen hebben haar tot dit besluit gebracht. Sinds vorig jaar heeft ze een voltijdse baan in het onderwijs, waardoor de combinatie met het dirigeren...

Lees meer