Op 27 juli wordt voor de eerste keer de gedachtenis van de heilige Titus Brandsma gevierd. Paus Franciscus verklaarde hem op zondag 15 mei heilig. Brandsma overleed 80 jaar geleden. De gedachtenis van pater karmeliet Brandsma stond al op de liturgische kalender op 27 juli; die datum is dus ongewijzigd gebleven. In de aanloop naar deze eerste viering sinds zijn heiligverklaring heeft het Aartsbisdom Utrecht in de afgelopen weken gebedsprentjes van de heilige Titus Brandsma onder de parochies verspreid.
Deze prentjes werden eerder al uitgereikt bij de Nationale Dankviering op 22 mei in de Sint Janskathedraal te ‘s-Hertogenbosch. Op de prentjes staan een korte biografie van de nieuwe heilige, zijn gebed vanuit de gevangenis en het gebed ‘Voor vrijheid en rechtvaardigheid’, geschreven door mgr. De Korte (bisschop van ‘s-Hertogenbosch).
De teksten van de votiefmis voor de heilige Titus Brandsma, priester en martelaar, zijn te vinden op de website www.heiligetitusbrandsma.nl.