Vanaf 2 april is in het Heiligenbeeldenmuseum op de Kranenburg te Vorden de nieuwe thematentoonstelling ‘Maria, een bijzondere heilige’ te zien. “De oorsprong van de naam Maria, de moeder van Jezus, is onduidelijk. Het betekent wellicht ‘gewenst kind’, ‘bitter’, ‘rebels’ of ‘sterke wateren’. De naam zou ook uit Egypte afkomstig kunnen zijn. In dat geval betekent Maria ‘geliefde’ of ‘liefde’,” aldus het museum.
“Voor katholieken is Maria de belangrijkste heilige. In de Rooms- Katholieke Kerk en in de Oosters Orthodoxe Kerk speelt Maria als Moeder van God een belangrijke rol in het geloofsleven. Er worden niet voor niets verschillende liturgische feesten en hoogfeesten ter ere van haar gevierd. Deze en andere wetenswaardigheden over Maria worden in de tentoonstelling belicht,” zo laat het Heiligenbeeldenmuseum weten

Tot en met 27 oktober geopend. Heiligenbeeldenmuseum, Ruurloseweg 101, Kranenburg/Vorden, tel.: 0575 556488 (alleen tijdens openingsuren), www.heiligenbeeldenmuseum.nl

Openingstijden: dinsdag t/m zondag 12-17 uur. Ook geopend op Tweede Paasdag en Tweede Pinksterdag. Entree: € 5, museumkaart geldig.