Welkom op de nieuwspagina van parochie Lumen Christi

Hier vind u alle nieuws van de parochie Lumen Christi én van de locaties

Misintenties

De misintenties voor de komende feestdagen kunnen worden aangevraagd bij het secretariaat Lumen Christi, Kerkplein 3 Ootmarsum, tel. 29 29 91 - e-mailadres: ootmarsum@lumenchristi.nl De uiterste datum voor het aanvragen van de misintenties zijn voor Pasen 1 april en...

Lees meer

Vastenactie 2019 Ootmarsum

Zoals in de laatste Preaksteulke stond vermeld, gaat de vastenactie dit jaar naar 5 waterprojecten voor o.a. de aanleg van 'n waterput in Niger en in Sierra Leone krijgen 3 dorpen waterpompen, voor goed en schoon drinkwater en betere hygiëne voor mens en dier....

Lees meer

Palmpasenoptocht in Ootmarsum

Jullie lopen toch ook mee met de Palmpasen-optocht op zondag 14 april vanaf de Markt? De Ootmarsumse Palmpasen wordt gemaakt van buxus welke om een stok is gebonden. In de Palmpasen zit een haan met kuikentjes, een broodrad, een renet appel, krakelingen, vijgen,...

Lees meer

Bestuurswisseling

Mevrouw Irma Onland is gestopt als coördinator Liturgie van de Locatieraad Pastoraatsgroep St. Plechelmus De Lutte. Ze blijft nog wel actief binnen onze parochie, als parochiële voorganger en in de liturgiegroep. Via deze weg bedanken we haar voor haar grote inzet in...

Lees meer

Palmpasen in De Lutte

Op palmzondag 14 april organiseren de werkgroep Kinderkerk van de Plechelmuskerk, de Stichting Dorpshoes Erve Boerrigter en de Sint Plechelmus Harmonie weer de Palmpasenviering en optocht. Om 10:30 uur is er een korte gezinsviering in de kerk, waarbij alle kinderen...

Lees meer

Uitnodiging Locatieavond

In Beuningen lopen allerlei projecten in het kader van het dorpsplan “Boeiend Beuningen”. Zoals ondertussen wel bij iedereen bekend is, wordt er ook gekeken of een dorpsruimte/ontmoetingsruimte haalbaar is. Gebruik van de pastorie hiervoor, is een van de laatst...

Lees meer

De Strijd – het verhaal

Van 12 t/m 22 april 2019 staat Hertme in teken van De Passiespelen. Het aloude lijdensverhaal komt in een totaal nieuwe opzet op de bühne en dit zal met een kleine 200 spelers voor de nodige kippenvelmomenten zorgen. De titel van het stuk verwijst naar de (soms...

Lees meer

Workshop: Maak je eigen paaskaars

Op deze zondagmiddag maken ouders en kinderen (of misschien wel grootouders en kleinkinderen) onder leiding van Ans te Lintelo (jongerenpastoraat) en Olga ter Haar (docent beeldende vorming) een gezinspaaskaars. De naam van onze parochie luidt ‘Lumen Christi’, dat...

Lees meer

Een laatste keer “pastorpraat”

Het was altijd weer even “er voor gaan zitten” als ik aan de beurt was om voor deze rubriek een tekst aan te leveren. Maar eigenlijk gaat dat niet zo. Je gaat niet zittten om dan pas na te denken, waarover je iets zal schrijven. Enkele dagen vooraf denk je al bij...

Lees meer

Informatie voor ouders en kinderen

In de afgelopen twee maanden hebben in totaal 130 achtstegroepers het sacrament van het Vormsel ontvangen door rector Patrick Kuipers. Het waren mooie vieringen. Ook de communicantjes van Lumen Christi bereiden zich nu voor op de Eerste heilige Communie. Verschillende...

Lees meer

ZIN IN EEN NIEUW BEGIN

In veel kerken zie je wat ook hier in Denekamp het geval is: er komen nog maar weinig jonge(re) mensen naar de kerk. Daar zijn allerlei redenen voor te noemen. In Denekamp komt daar nog een bijzondere factor bij: veel stellen zijn ‘oecumenisch’ getrouwd. Als dominee...

Lees meer