Welkom op de nieuwspagina van parochie Lumen Christi

Hier vind u alle nieuws van de parochie Lumen Christi én van de locaties

1e Advent: Wachten…

Lieve mensen, Hoe velen weten nog wat Advent betekent, wanneer we tegelijker tijd zien dat velen al de kerstboom hebben staan en graag meteen kerst willen vieren. Nee, de tijd van wachten, de tijd van uitzien naar het Licht dat komt, valt ons te zwaar, wachten is...

Lees meer

CAROLS IN ’T HOOI 2023

Carols in ’t Hooi is een uniek Kerstspektakel, geheel in de Twentse taal. Een groot gelegenheidskoor van minimaal honderd personen zingt de sterren van de hemel in de prachtige Sint Nicolaaskerk in Denekamp. HET CONCERT VINDT PLAATS OP ZATERDAG 9 DECEMBER 2023 van...

Lees meer

Save the date!

Van 26 t/m 28 januari 2024 is WJD@Home, op Ameland, voor jongeren van 16 tot 30 jaar. *Wat kun je verwachten?* - Samen een weekend op een eiland - Strand en zee op loopafstand - Eucharistieviering - Avond van barmhartigheid - Inhoudelijke en creatieve workshops -...

Lees meer

Huldiging

Op zaterdagavond 25 november jl. vierden de dames en heren van Bel Canto in Tilligte het jaarlijkse Ceciliafeest. Deze avond stond ook in het teken van 25-jarige jubilarissen, een 50-jarig jubilaris en ook een beetje in het teken van het 50-jarig jubileum van het...

Lees meer

Van de locatieraad

Swot-analyse De toekomst van de kerk in een veranderende wereld is niet altijd zeker. De locatieraad en de pastoraatsgroep zijn bij elkaar geweest om over dit onderwerp te praten. Dit hebben we gedaan middels een SWOT-analyse ; d.w.z. we hebben intern gekeken naar...

Lees meer

Jubilea

Bij de tenoren van het Plechelmuskoor De Lutte werden afgelopen zondag Gerard Vrijkotte en Gerard Kortman onderscheiden met de gouden speld voor maar liefst 100 jaar gezamenlijke koorzang. Bij de dames ontving alt Ria Vloothuis de onderscheiding in zilver voor 25 jaar...

Lees meer

Wereld Lichtjes Dag

“Omdat ieder lichtje een verhaal is” Op Wereld Lichtjes Dag worden er overal ter wereld om 19.00 uur kaarsjes aangestoken voor overleden kinderen. Zo gaat in 24 uur een golf van licht over de hele wereld. We doen dat ook in Denekamp op 10 december 2023 vanuit de H....

Lees meer

Gulden Mis

Wat is eigenlijk een gulden mis? “Gulden” is een oud middeleeuws woord dat voortreffelijk of krachtig betekent. Het gebruik van de Gulden Mis bestaat sinds de vijftiende eeuw. Tijdens de mis wordt in het bijzonder stil gestaan bij de blijde verwachting van Maria. Aan...

Lees meer

KEARK OP ‘N KOP

Zondag 7 januari, 13.00-14.30 uur R.K. Nicolaas Kerk, Nicolaasplein 2 Denekamp Thema: ‘op reis met de wijzen’ Kosten: vrijwillige bijdrage Op zondagmiddag 7 Januari, staat er weer een keark op’n kop op het program! Deze keer met als thema ‘op reis met de wijzen’ en...

Lees meer

Christus Koning

Vandaag vieren we Christus Koning, zo tegen het einde van het jaar, waarin we rekenschap moeten geven voor hetgeen wij de afgelopen jaar hebben gedaan. Christus Koning, het stamt uit een tijd waarin men het koningschap van Christus stelde tegenover de toenmalige...

Lees meer

Vredeslicht

Niet zo maar een vlammetje, maar een echte vredesvlam uit Bethlehem in jouw huis! Het Vredeslicht wordt elke jaar ontstoken door een kind in Bethlehem. Duizenden scouts geven het licht aan elkaar door, van land tot land, van stad tot stad en van dorp tot dorp. En als...

Lees meer

Communie thuis voor Kerst

Omdat vele ouderen niet meer de vieringen in de kerk kunnen bijwonen, en daardoor de Heilige Communie niet kunnen ontvangen, komt het pastoraal team met het voorstel om in de dagen voor Kerst (van 20 tot en met 23 december) bij die groep parochianen de communie thuis...

Lees meer

Feest!

Zondag 26 november in Denekamp vierde het Sint Nicolaaskoor op het feest van Christus Koning haar jaarlijkse Sint Cecilia feest. Om 10.30 uur vond er een feestelijke Eucharistie viering plaats met zang van het Sint Nicolaaskoor, waarbij velen aanwezig waren. In de...

Lees meer

Gebed 20 november

God, help ons elke dag een beetje (meer) te bouwen aan uw rijk op aarde. Waarin waarheid, licht en bovenal liefde de boventoon voeren. Dan is er plaats is voor kleine en onaanzienlijke mensen. Dan is er aandacht voor zieke, verdrietige en noodlijdende mensen....

Lees meer