Behalve de afspraak om voortaan regelmatig een Europese synode te houden met gemengde delegaties, klinken acht voorstellen in het slotdocument.
Het document dat op de laatste dag van de synode werd voorgelezen, bevatte talrijke echo’s uit de gesprekken en toespraken. Alleen de twee laatste bladzijden, met conclusies, zijn al vrijgegeven. Het grootste deel van het uitgebreide rapport heeft meer redactiewerk nodig.
De tekst begint met de erkenning van de pijn die de kerk zelf heeft toegebracht aan mensen door machtsmisbruik allerhande en de pijn van slachtoffers van de oorlog in Oekraïne en van de aardbeving in Turkije en Syrië. Dan wordt herinnerd aan de spirituele ervaring van de ontmoeting over alle verschillen heen. ‘Wij moeten de verscheidenheid binnen onze Kerk liefhebben en elkaar steunen in wederzijdse achting, gesterkt door ons geloof in de Heer en de kracht van zijn Geest.‘

Lees hier verder…