Clemens kerk Nes Ameland

Op 15 mei werd pater Titus Brandsma door paus Franciscus heilig verklaard. Henk Nota, rector van de Rooms-Katholieke Kerk op Ameland, weet veel over pater Titus Brandsma. Hij las honderden van zijn brieven, bekeek foto’s en las krantenknipsels, boekjes en artikelen die hij schreef. In een video op katholiekleven.nl deelt hij deze kennis.
Titus Brandsma overleed in 1942 in Dachau. In de kerk op Ameland vertelt Henk Nota bij een glas-in-loodraam van pater Titus wat de aanleiding was voor zijn arrestatie en wat uiteindelijk pater Titus zijn dood zou worden.
Titus Brandsma betekent ook veel voor Henk Nota persoonlijk. “Hij is verantwoordelijk voor mijn priesterroeping”, legt hij uit.
Lees meer: Titus Brandsma-kenner Henk Nota deelt zijn kennis in video voor katholiekleven