De wereld van de luchtvaart spreekt groot en klein, oud en jonger aan. Als we de sporen in de lucht zien, vragen we ons af waar dat (grote) toestel naar toe gaat. Hoe kan dat toestel met zo veel mensen in de lucht blijven? Sommigen gaan op vliegvakantie. Toch nog een beetje vliegangst? ‘Het milieu’ is dat een overweging om toch niet meer te gaan vliegen? En de ruimtevaart? Andre Kuipers kan er gepassioneerd over vertellen. Kortom een boeiende zaak. Op 11 mei om 9.45 u. vertrokken we met drie volle auto’s richting Lelystad. Daar aangekomen (en het was gezellig onderweg in onze auto’s) kregen we een rondleiding van Wilfred. In de hangaars stonden oude en nieuwe vliegtuigen. De geschiedenis van de luchtvaart konden we na de rondleiding zelf gaan bekijken. De rondleider daagde de groep uit met praktische vragen. Ook het gedeelte ‘ruimtevaart’ had onze belangstelling. De Boeiing 747 is wel heel groot, een vrachtruim met daarin de black box en een passagiersdeel. We zijn zelfs bij de cockpit geweest. Na de rondleiding hebben we geluncht en sommigen zijn naar een 20 minuten durende 4D film geweest. Anderen zochten de flightsimulator van de raket op, of gingen naar het pretpark deel van Aviodrome.

Om 15.00 u. vertelde Ans over Wings of Support. Dat is een club opgericht door een piloot van de KLM. Deze maatschappij vliegt over de continenten en de piloten en de stewardessen verblijven dan soms dagen in een land voordat ze mogen of kunnen terugreizen. Ze gaan het achterland in en ondersteunen daar met geld en middelen lokale initiatieven voor vooral kinderen en onderwijs. Wings of Support heeft 3500 donateurs. De hulp komt zeker op de goede plek terecht. Om 15.30 u. vertrokken we weer richting huis. Iedereen was best moe en voldaan. Een van de jongeren zei me dat ie ook veel geleerd had. Onderweg hebben we nog even een ijsje gehaald bij een Mac Donalds. Frank en Shirley nog bedankt namens alle 11 jongeren voor jullie tijd en gezellige begeleiding.

Ans te Lintelo