Eerste Heilige Communie

De Eerste Heilige Communie is in de Rooms Katholieke Kerk de feestelijke gelegenheid dat iemand voor het eerst deelneemt aan het sacrament van de Eucharistie. Eucharistie betekent dankzeggen aan God. We noemen de Eucharistieviering ook wel Maaltijd van de Heer. Want het gaat om het laatste avondmaal van de Heer Jezus met zijn leerlingen op de avond voor zijn lijden en dood. Tot de kern van de Eucharistieviering behoren brood en wijn die door de woorden van Jezus Christus, herhaald door de priester, worden tot Lichaam en Bloed van Christus. We vieren de Eucharistie steeds weer omdat Jezus dat van ons vraagt, zodat we met Hem verbonden blijven en blijven denken aan wat Hij heeft gedaan.

De eerste communie maakt deel uit van de zogenaamde initiatiesacramenten; Doop, Eucharistie (eerste communie) en Vormsel.

In de Katholieke Kerk nemen de kinderen meestal deel aan de eerste communie wanneer ze, zoals dat zo mooi heet, tot de jaren van het verstand zijn gekomen (ongeveer 7 tot 8 jaar). Dit gebeurt na een voorbereidingstijd, waarbij de kinderen op school, bij gastgezinnen en in de Kerk catechese (les) krijgen over Jezus en de Eucharistie. Wil je deelnemen aan de eerste heilige communie dan moet je wel eerst gedoopt zijn. Je kunt ook op latere leeftijd je eerste communie doen.

Hoogtepunt van de eerste communie is de feestelijke Eucharistieviering. De eerste communicanten zijn nauw betrokken bij deze Eucharistieviering, bijvoorbeeld in de intredeprocessie, bij lezingen en gebeden, in zang, of in het aandragen van de gaven van brood en wijn. Vanaf nu mag je telkens deelnemen aan de communie.

Beste ouders/verzorgers,

U kunt uw kinderen nu aanmelden voor de 1e Heilige Communie in 2019. Indien u een kind heeft op het speciaal onderwijs of elders en u wilt dat uw zoon of dochter meedoet met de voorbereidingen en het sacrament krijgt toegediend, kunt u contact opnemen met het parochiesecretariaat.

Bijdrage 1e Heilige Communie bedraagt 20 Euro

Adres van het secretariaat en mailadres van de locaties

TYPE ROOSTER - LOCATIE / SCHOLENDATUMTIJDSTIPWAAR
Informatie-avond en evt rondleiding door pastor Schraven
Alexanderschool Denekamp10-dec20:00kerk
Zevenster Denekamp10-dec20:00kerk
Veldkampschool Denekamp10-dec20:00kerk
Kingschool Denekampxxxxx
Noord-Deurningen samen met Beuningen26-nov20:00kerk in Noord Deurningen
Beuningen samen met Noord Deurningen26-nov20:00kerk in Noord Deurningen
Tilligte samen met Lattrop19-nov20:00school Tilligte
Lattrop samen met Tilligte19-nov20:00school Tilligte
Ootmarsum + Agelo12-nov20:00kerk
De Lutte5-nov20:00kerk
Presentatieviering
Alexanderschool Denekamp30-mrt18:00 uurpastor Schraven
Zevenster Denekamp30-mrt
Veldkampschool Denekamp30-mrt
Kingschool Denekampxxxxx
Noord-Deurningen17-mrt9:00 uurpastor Schraven
Tilligte16-mrt19:30 iirpastor Ros
Ootmarsum + Agelo31-mrt9:00 uurpastor Schraven
Beuningen
De Lutte17-mrt09:00pastor Kerkhof Jonkman
Lattrop31-mrt9:00 uurpastor Kerkhof Jonkman
Datum 1e H. Communie 2019
Alexanderschool Denekamp19-mei09:00 of 11:00 uurpastoor Munsterhuis
Zevenster Denekamp19-mei09:00 of 11:00 uur
Veldkampschool Denekamp19-mei09:00 of 11:00 uur
Kingschool Denekamp
Noord-Deurningen16-jun11:00 uurpastoor Munsterhuis
Beuningen2-jun09:00 uurpastoor Munsterhuis
Ootmarsum + Agelo26-mei09:00 0f 11:00 uurpastoor Munsterhuis
De Lutte2-jun11:00 uurpastoor Munsterhuis
Lattrop12-mei09:00 uurpastoor Munsterhuis
Tilligte12-mei11:00 uurpastoor Munsterhuis
Data Herhalingsviering
Alexanderschool Denekamp1-jun18:00 uurpastoor Munsterhuis
Zevenster Denekamp1-jun
Veldkampschool Denekamp1-jun
Kingschool Denekampxxxxx
Noord-Deurningen13-jul19:30 uurpastoor Munsterhuis
Tilligte
Ootmarsum + Agelo22-jun18:00 uurpastoor Munsterhuis
Beuningen jeugddankviering6-jul19:30 uurpastor Jacobs
De Lutte
Lattrop29-jun19:30pastor Kerkhof Jonkman

OPGAVE EERSTE HEILIGE COMMUNIE 2019

 

GEGEVENS VAN DE COMMUNICANTJE SVP UITPRINTEN EN AFLEVEREN BIJ HET SECRETARIAAT VAN UW GELOOFSGEMEENSCHAP, OF MAILEN.

Tevens is er dan een gelegenheid intenties (voor eigen rekening) aan te vragen.

Formulier in PDF en DOCX (Word – op de PC in te vullen, op te slaan, af te drukken of per mail te verzenden)