De naam ‘Lumen Christi’ betekent ‘Licht van Christus’

De naam  Lumen Christi verwijst naar Pasen, het hart van het christelijk geloof: in de Paaswake wordt dan, als teken van Jezus Christus’ overwinning op dood en donker, het licht van de Paaskaars de kerk zingend binnengebracht: ”Licht van Christus!”.

Maar de naam van de parochie heeft ook alles te maken met de Paas-tradities in Noordoost Twente. In alle zeven geloofsgemeenschappen worden op Eerste Paasdag paasvuren en paasstakens ontstoken, die hoog oplichten tegen de avondhemel en zo symbolen zijn van het Licht dat Jezus Christus wil zijn voor de wereld. Als parochie willen we dat samen zijn: Licht van Christus dat ons aansteekt, dat voor ons uitgaat en ons de weg wijst.

 

 

Op 1 januari 2010 is de parochie Lumen Christi van start gegaan.

Binnen de nieuwe parochie vormen de locale geloofsgemeenschappen, de locaties dus, een belangrijke rol. Daar immers wordt het geloof beleefd, gevierd en uitgedragen. Kerk zijn doe je vooraleerst dicht bij huis, in een locale gemeenschap met een eigen kleur.
De onderstaande locaties vormen tezamen de parochie Lumen Christi.

 

Naam van de kerkLocatie
Onze Lieve Vrouw van Altijddurende BijstandBeuningen
H. PlechelmusDe Lutte
H. NicolaasDenekamp
H.H. Simon en JudasLattrop
H. JozefNoord-Deurningen
H.H. Simon en JudasOotmarsum
H.H. Simon en JudasTilligte

Geografische ligging

Onze Lieve Vrouwe Kerk Beuningen

 

Onze Lieve Vrouwe Kerk Beuningen

Beuningerstraat 75

Plechelmuskerk De Lutte

Plechelmuskerk De Lutte

Dorpstraat 7

St.Nicolaaskerk Denekamp

De Heilige St. Nicolaaskerk in Denekamp

Nicolaasplein 2

H.H. Simon en Judaskerk Lattrop

H.H. Simon en Judaskerk Lattrop

Dorpstraat 64

Josefkerk Noord Deurningen

Josefkerk Noord Deurningen

Johanninksweg 2

H.H. Simon en Judaskerk Ootmarsum

H.H. Simon en Judaskerk Ootmarsum

Kerkplein 3

H.H. Judas en Simonkerk Tilligte

H.H. Simon en Judaskerk in Tilligte

 

Ootmarsumsestraat 138

Huis van Spiritualiteit