Op zaterdag 7 mei heeft de inwijding van het Landkruis Springendal plaatsgevonden. De stoelen, die voor de bezoekers waren klaargezet door het kostersteam, waren allemaal bezet. Vanaf Hoeve Springendal zijn met paard en wagen Pastor Kerkhof Jonkman en medebelangstellenden naar de kruising gebracht. Vanaf daar zijn ze onder begeleiding van het Basiliekkoor van Oldenzaal naar de kruising Schabosweg gelopen. Hier werd in een mooie plechtigheid het landkruis ingewijd met lezingen, zang en gebeden. De familie Brunninkhuis heeft uitleg gegeven waarom het landkruis hier is geplaatst. Marieke Brunninkhuis-Stoolhuis heeft daarnaast een mooi Maria gedicht voorgedragen.

‘Maria Stil en onopvallend, bescheiden op de achtergrond, een beetje vergeten, vind je Haar overal terug in kerken en kapellen, op hoeken van straten verkleurd door regen en wind. In huiskamers, oud of modern van vorm: Maria, de vrouw zo menselijk nabij. Een jonge vrouw uit Galilea met een leven, getekend door het lijden van Haar Zoon. Moeder van een kind, anders dan andere, dat van kleins af Zijn eigen weg ging. Ze leerde het aanvaarden met het zwaard in Haar hart. Maria een vrouw waarin elke moeder zich kan herkennen. Zij stond onder het kruis van Haar eigen Zoon. Op dat moment was er van mannen en leerlingen geen sprake meer; ze waren er allemaal vandoor. Ze kon aanvaarden omdat ze zich door God aanvaard wist. God had naar Haar omgezien. Nu durft men nauwelijks nog over Haar spreken. Ze past in Haar eenvoud niet meer in onze tijd. Haar beeld is uit vele kamers verdwenen. En toch blijft Haar leven van pijn en diep geloof een uitnodiging tot inzet en inkeer.’

Laten veel mensen inspiratie en blijheid uit dit bijzondere landkruis halen op deze mooie locatie.

De Pastoraatsgroep