Waarom wordt hij heilig verklaard? Wat is zijn betekenis, ook vandaag de dag? Ter gelegenheid van de heiligverklaring van pater Titus Brandsma door paus Franciscus op 15 mei 2022 verscheen eind maart een landelijk magazine over ‘Titus Brandsma. Heilige van de Lage Landen’.
Titus’ verzetsrol tijdens WO II en zijn martelaarsdood in het Duitse concentratiekamp Dachau was in 1985 aanleiding tot zijn zaligverklaring door paus Johannes Paulus II. De erkenning van een medisch wonder in 2020 bij de Amerikaanse Karmeliet Michael Driscoll in Florida (74), na aanhoudende gebedsacties tot Titus, was een belangrijke stap in het proces tot heiligverklaring. Het magazine schetst voor een breed publiek een veelzijdig portret van Titus Brandsma. Over zijn gedachtengoed, activiteiten en actuele betekenis voor mystiek, onderwijs en hedendaagse journalistiek.
Lees hier meer